Jak zbudować dom dla psa ?

Chcesz mieć psa? A zastanawiałeś się nad tym, czy twój pupil będzie miał gdzie mieszkać? Jeśli mieszkasz w mieście, to zapewne zdecydowałeś się na mniejszego psa, ponieważ robi on mniejsze szkody, mniej hałasu i nie potrzebuje tyle miejsca, ale także musi mieć gdzieś swój kat, gdzie będzie mógł odpocząć. W miastach role takiej budy pełnią zwykle legowiska. Możemy je znaleźć w sklepach zoologicznych lub wykonać sami. Na Internecie jest mnóstwo propozycji jak zrobić takie legowisko.

A co z psem na wsi? Takie zwierzaki mieszkają głównie na dworze. Nie przebywają w domu, ponieważ nie są nauczone jak się tam zachowywać i narobiliby zbyt dużo szkód. Są to jednak zwykle większe psy. Musza więc mieć swoje miejsce do spania. Tym razem jednak nie sprawdzi się buda z materiału, ale musi być z tworzywa, które jest odporne na deszcze i wiatr, a także śnieg. Jak zrobić taką budę dla psa?

Krok po kroku
Zacznij od określenia rozmiaru swojego pupila. Duże zwierzęta, potrzebują budy o znacznie większym rozmiarze nie z te małe. Dla dużych ras będą to wymiary 1 m x 1,5 m i wysokości 1 m, dla psów średnich 0,7 m x 1,2 m i wysokości 0,8 m, a dla małych 0,7 x 0,5 i wysokości 0, 5 m. jeśli chcesz precyzyjnie wykonać budę, to lepiej jest zmierzyć rozmiar psa z długości oraz wysokości.

Jeśli masz małego psa, to wystarczy mu wykonać dom z tkaniny i pianki, ponieważ zwykle taka buda stoi wewnątrz domu i możemy przestawić ją w dowolne miejsce. Lepiej jest w tym wypadku zastosować materiały, które się nie brudzą lub można je bardzo łatwo wyczyścić. Można także zdecydować się na tkaniny, które możemy wrzucić do pralki jak np. polar, aksamit czy futra faux.

Jeśli zamierzasz ustawić domek psa w ogrodzie, to pamiętaj o wyborze dobrego miejsca. Najlepiej ustawić go pod drzewem, aby w lecie pies miał wystarczająco cienia. Jednak ważne jest także to, aby mógł się też wygrzewać na słonku. Znajdź więc miejsce, gdzie będzie miał po jednej stronie cień, a po drugiej słońce. Takie letnie stanowisko dla psa, możemy wykonać ze sklejki. Pamiętaj, aby budę przed użytkiem spiłować. Ważne aby nie było żadnych ostrych rogów i wystających drzazg, aby pies nie zrobił sonie krzywdy. Ściany budy możesz pomalować. Pamiętaj, że dla dużego psa, dom musi być solidny. 

Powiązane artykuły

Kontakt
E-mail: kontakt@ptob.pl
O nas

Poradnik dla właścicieli psów. Dzięki nam dowiesz się jakie akcesoria dla psa warto zakupić, aby twój pies mógł się prawidłowo rozwijać. Zapraszamy do czytania

Polecamy

Karma Royal canin dla psów i kotów

Sklep zoologiczny

Hundefutter – Zoofast – HundenahrungPienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatos

Dry dog food and wet dog food and other dog accessoriesZoofast - Dyrebutik online