5 Rzeczy, które ułatwiają szkolenie psa

Jeśli zamierzasz mieć psa, to musisz zapewni mu odpowiednie warunki. To na jakiego się zdecydujesz nie powinno być przed wszystkim kierowane chęcią posiadania takiego czy innego psa. Musisz dostosować rasę , do warunków jakie psu możesz zapewnić. Tak więc, mając małe mieszkanko, lepiej jest mieć psa rasy małej. Potrzebują one mniej miejsca i nie aż tak dużej ilości ruchu jak duże psy. Jeśli zaś mieszkasz w domu lub też na wsi, gdzie jest mnóstwo miejsca, to możesz sobie powoli na dużego psa. Będzie miał on gdzie biegać i szaleć. Jeśli poszukujesz psa do obrony posesji, to nie wybieraj takiego, który ma potulny charakter i wszystkich kocha, ale takiego, który jest nieufny wobec obcych.
Są jednak takie cechy, których psa możemy nauczyć. W zależności od tego czy ma być on obrońca czy przyjacielem rodziny , powinniśmy uświadomić psu, co może robić oraz czego nie. Już więc od czasu szczenięcia warto psa trenować. Ważne aby to zrobić zanim pies urośnie i przekroczy pierwszy rok życia, ponieważ będzie on już ukształtowany i ciężko będzie cokolwiek zmienić w jego zachowaniu. Do szkolenia przydadzą cię się odpowiednie akcesoria, które ułatwią prace z psem.

Potrzebne akcesoria
Przede wszystkim przyda się smycz. Jednak to na jaką się zdecydujemy powinno być przede wszystkim decyzją, która opiera się o charakter psa, wielkość, wagę oraz wrażliwość. Trzeba także brać pod uwagę nasze umiejętności szkoleniowe. W sklepach jest mnóstwo smyczy o różnych długościach , grubościach i wykonaniu. Warto do szkolenia wybrać smycz nylonową lub płócienną. Jest ona nie tylko lekka, ale także tania. Do tresury małego psa, wybierz węższą smycz, a do psa dużego szerszą.

Kolejna jest obroża. Znaleźć w sklepach możemy zarówno te obroże , które są doskonałe do szkoleń jak i te ozdobne. Obroża szkoleniowa znacznie ułatwia nam kierowanie psem. Możesz wybrać obroże z taśmy nylonowej lub zaciskową z łańcuszka. Są one łatwe w założeniu i tanie, ale nieumiejętnie używane mogą zrobić psu krzywdę. Lepsza w tym wypadku będzie nylonowa obroża zaciskowa. Posiada ona dwa kółeczka i zapięcie. Można także wybrać kolczatkę, która pomaga przy szkoleniu , a użyta właściwie nie sprawia psu bólu. Obroża elektryczna nie jest polecana dla niedoświadczonych właścicieli psów. Spotkać możemy także sprayową obrożę antyszczekową.

W szkoleniu przydadzą się też kantary i szelki. Kantar działa na takiej zasadzie jak uzda u konia i pozwala kierować głowa zwierzęcia. Stosowana u psów ciężkich do opanowania. Doskonała dla silnych ras, ponieważ łatwiej utrzymać psa. Trzeba jednak uważać , aby nie uszkodzić psu kręgosłupa. Szelki zaś sprawdzą się u małych psów, u dużych nie będą skuteczne, ponieważ pies ma za dużo siły.
Jeszcze najważniejsza kwestia, czy nagradzanie psa smakołykami. Jeśli nasz pies ma jakiś ulubiony smakołyk, powinien go dostawać tylko na specjalne okazje. Taki pokarm powinien być łatwy w przechowywaniu w kieszeni, aby można było nagrodzić psa za wykonane zadanie. 

Powiązane artykuły

Kontakt
E-mail: kontakt@ptob.pl
O nas

Poradnik dla właścicieli psów. Dzięki nam dowiesz się jakie akcesoria dla psa warto zakupić, aby twój pies mógł się prawidłowo rozwijać. Zapraszamy do czytania

Polecamy

Karma Royal canin dla psów i kotów

Sklep zoologiczny

Hundefutter – Zoofast – HundenahrungPienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatos

Dry dog food and wet dog food and other dog accessoriesZoofast - Dyrebutik online