Jak przyzwyczaić psa do odzieży?

Chcesz zakupić psa? Jeśli mieszkasz na wsi, to zastanów się nad takim , który jak urośnie będzie duży. Na wsi pies jest potrzebny do tego, aby bronić posesji, a więc przyda się taki zwierzak, który w razie czego wystraszy włamywaczy lub osoby, które chcą po prostu narobić szkód w ogrodzie. Jeśli jesteś mieszkańcem miasta, to raczej potrzebujesz małego pupilka. Nie potrzebuje on aż tyle miejsca co duże psy, do tego jest mniej kłopotliwy i nie robi tyle bałaganu. Jednak taki pies, ma zwykle delikatną sierść i nie jest przyzwyczajony do polskich zim, które niekiedy są dość mroźne. Zazwyczaj wybierany jest york lub maltańczyk na pupila.

Decydując się na takiego pieska, musimy wiedzieć jak się nim opiekować. Konieczne są przede wszystkim co jakiś czas wizyty kontrolne i weterynarza. W zimie, pies bardzo łatwo może się przeziębić , co wiąże się z dodatkowymi kosztami na leczenie. Warto więc zabezpieczyć go przed taką ewentualnością. W jaki sposób?

Ubranko dla psa – nie tylko ozdoba
W mroźne dni dla naszego pupila przyda się ubranko, które będzie się ładnie prezentować oraz chronić naszego zwierzaka przed zimnem. Przyda się nie tylko sweterek , ale także buciki, które będą ograniczać kontakt psa z zimnym podłożem. Często w miastach jest także wysypywana sól podczas zimy na jezdnię, aby się nie przewracać na lodzie. Jednak poduszki psa, mogą zostać podrażnione przez sól. Dlatego warto zakładać buciki swojemu zwierzakowi lub też zabezpieczyć je maścią.
Bardzo istotny jest dobór ubranka. Nie powinno być ono ani za ciasne ani za luźne. Najlepszym sposobem na dobranie takiego, które będzie pasować, jest dopasowanie ubranka do rasy psa. Możemy spotkać się z takimi, które są specjalnie wykonane na dane zwierzaki. Mimo wszystko, warto psa zmierzyć. Jeśli pies jest jeszcze młody, to możesz mu wziąć ubranko szersze, ponieważ kiedy dorośnie może być za ciasne.

Przyzwyczajanie pupila
Wbrew pozorom nie jest wcale łatwo przyczaić psa do noszenia ubranek. Trafiają się takie, które zbytnio nie protestują, ale także takie, które bronią się na wszelkie sposoby. Jeśli Twój pies nie jest przekonany do noszenia odzienia, to musisz do tego przyczajać go stopniowo. Najlepszym sposobem jest ubieranie psa codziennie i z każdym dniem na piętnaście minut dłużej. Jeśli będzie siedział spokojnie, to warto pogłaskać psa i dać mu przekąskę. Zacznij od spacerowania z psem wokół domu, nie bierz go od razu na ulicę. Jeśli nasz pies nie chce się ruszyć z miejsca, trzeba uzbroić się w cierpliwość. W końcu będzie miał potrzebę do toalety, więc będzie musiał się ruszyć. 

Powiązane artykuły

Kontakt
E-mail: kontakt@ptob.pl
O nas

Poradnik dla właścicieli psów. Dzięki nam dowiesz się jakie akcesoria dla psa warto zakupić, aby twój pies mógł się prawidłowo rozwijać. Zapraszamy do czytania

Polecamy

Karma Royal canin dla psów i kotów

Sklep zoologiczny

Hundefutter – Zoofast – HundenahrungPienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatos

Dry dog food and wet dog food and other dog accessoriesZoofast - Dyrebutik online