Wszystko o ubrankach dla psów

Masz pieska? Jeśli mieszkasz w mieście, to na pewno trzymasz go u siebie w mieszkaniu, ponieważ jest to jedyna opcja możliwa na posiadanie zwierzaka. Jednak o takiego pupila trzeba wyjątkowo dbać, aby nie miał pcheł i nie dopadały go różne choroby. Dlatego też, właściciele takich piesków często korzystają z usług weterynarza, aby kontrolować stan zdrowia swojego psa.

Kiedy jest zimno, zakładamy kurtkę, buty, szalik i czapkę, aby się nie przeziębić i nie zmarznąć. A co z psem? On zwykle zostaje tak jak wyjdzie z mieszkania, bo przecież ma sierść. Weź jednak pod uwagę to, że psia sierść jest często przycinana na krótką, a sam pupil ciągle siedzi w ciepłym mieszkaniu. Tak wiec jeśli wyprowadzimy go na dwór gdzie jest kilka stopni na minusie i prószy śnieg, to takiemu maluchowi będzie zimno tak samo jak nam. Warto więc zadbać, aby nasz pies także miał ciuchy na zimę, które zapewnią mu ciepło i nie będzie przeziębiony. Ubieramy zwykle te psy, które są małych ras o rzadkiej lub krótkiej sierści. Często także ubiera się w nie psy, które trzeba wyprowadzić na dwór w zimie, ale są one chore.

Kupno ubranka
Coraz więcej miejsc pojawia się , gdzie ubranko dla swojego pupila możemy dostać. Są to nie tylko sklepy internetowe, ale także coraz częściej stacjonarne. Ubranka są w różnych rozmiarach, kolorach i wykonane z odmiennych tkanin. Zanim dokonamy zakupy warto się upewnić czy ubranko nie będzie za ciasne lub za szerokie.  W tym wypadku najważniejsze jest , aby swobodę miały łapy i szyja pupila. Przede wszystkim bierzemy pod uwagę wygodę psa oraz ochronę przed mroźną zimą. Postaraj się wybierać ubranka, które zostały szyte specjalnie dla danej rasy psa, ponieważ wtedy najłatwiej trafić w odpowiednie rozmiary. Lepiej jest zmierzyć także psa, aby mieć pewność, że ubranko będzie pasować. Jakie mamy rodzaje ubrań do wyboru? Znajdziemy miedzy innymi sweterki wełniane, sweterki wyposażone w nogawki lub bez nich, krojone w różny sposób oraz z różnych tkanin. Możemy wybrać także te przeciwdeszczowe czyli ortalionowe.

Jakie buty dla psa
Tak, buty są nie tylko dla ludzi, ale także dla psów. Dzięki nim, łapki zwierzaków są chronione przed kontaktem z zimnym podłożem. Co więcej, poduszki psów są narażone na zranienia, które powoduje sól obecna na ulicach w czasie zimy. Wiemy jednak, że nie każdy pies, będzie chciał z butów korzystać. Dlatego, warto znaleźć mu inną ochronę. Można zakupić kremy, które wykonane są na bazie wazeliny i chronią poduszki pod łapkami przed kontaktem z drażniącą solą. 

Powiązane artykuły

Kontakt
E-mail: kontakt@ptob.pl
O nas

Poradnik dla właścicieli psów. Dzięki nam dowiesz się jakie akcesoria dla psa warto zakupić, aby twój pies mógł się prawidłowo rozwijać. Zapraszamy do czytania

Polecamy

Karma Royal canin dla psów i kotów

Sklep zoologiczny

Hundefutter – Zoofast – HundenahrungPienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatos

Dry dog food and wet dog food and other dog accessoriesZoofast - Dyrebutik online