Jak dobrać kaganiec dla psa na jesień i zimę?

Chcesz mieć psiaka? W takim razie koniecznie musisz się dowiedzieć, jakie trzeba takiemu zwierzakowi zapewnić warunki. Jeśli chcesz pomóc jakiemuś opuszczonemu czworonożnemu przyjacielowi, to bardzo dobrym sposobem jest odwiedzenie schroniska. Którego psa wybrać? Tego, który jest najbardziej smutny, opuszczony i nie zwraca na nas uwagi. Dlaczego? Ponieważ taki psiak stracił już nadzieję i zdaje sobie prawy, że nie znajdzie kochającego domu. Taki pies będzie wdzięczna jak żaden kiedy go przygarniemy. Będzie także wierny i kochający. Pamiętaj jednak, że aby takiego psa dostać, trzeba spełniać pewne warunki. Pies nie może być przede wszystkim związany na łańcuchu i trzeba mieć dla niego kojec o dopasowanych do wielkości rozmiarach. Nie może być on za mały czy za niski.

Jeśli uda nam się dostać w schronisku szczeniaczka, to będziemy mogli nauczyć go dobrych manier, ponieważ już ukształtowanej osobowości psa nie zmienimy. Jednak musimy wiedzieć jak to robić. Jeśli mieszkamy w mieście, to trzeba wiedzieć nie tylko jak zadbać o psa, ale także o osoby, które z nim przebywają. Dlatego też, wychodząc z pupilem na spacer, trzeba zakładać mu kaganiec, szczególnie jeśli pies jest dużych rozmiarów.

Jaki wybrać?
Jeśli wybieramy kaganiec, to nie patrzymy na to, że jest ładny czy ma interesujący kolor. Kaganiec ma pasować psu i być dla niego wygodny , a nie nam się podobać. Wybór kagańca jest ważny szczególnie w ziemie oraz jesienią. Występują wtedy opady, jest niższa temperatura, a wilgotność powietrza wysoka. W takim wypadku, kagańce skurzane się nie sprawdzą. Będą one wchłaniać wilgoć i bardzo powoli schnąć. Co więcej bardzo się brudzą a czyszczenie nie należy do łatwych. Co więcej, jeśli je wyczyścimy, to mogą stać się twarde , sztywne i niewygodne dla psa. Znacznie łatwiej jest umyć i wyczyścić , a także wysuszyć kaganiec nylonowy. Mają także niską cenę, ponieważ ze względów higienicznych należy je wymieniać co jakiś czas. Nie nadają się one jednak na porę jesienno-zimową.

Który najlepszy?
Najlepszym wyborem dla naszego pupila będzie kaganiec metalowy. Ma on jednak pewne wady, ponieważ na chłodzie zaczyna robić się zimny, co dla psa przyjemne nie będzie. Dlatego warto zdecydować się na taki, który w wewnątrz pokryty jest skórą. Jeśli chcesz coś podobnego, ale o niższej cenie, to sprawdzą się kagańce plastikowe. Tworzywo jest bardzo wytrzymałe, łatwo je wyczyścić i nie zmienia temperatury. 

Powiązane artykuły

Kontakt
E-mail: kontakt@ptob.pl
O nas

Poradnik dla właścicieli psów. Dzięki nam dowiesz się jakie akcesoria dla psa warto zakupić, aby twój pies mógł się prawidłowo rozwijać. Zapraszamy do czytania

Polecamy

Karma Royal canin dla psów i kotów

Sklep zoologiczny

Hundefutter – Zoofast – HundenahrungPienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatos

Dry dog food and wet dog food and other dog accessoriesZoofast - Dyrebutik online