Jak wybrać odpowiednią zabawkę dla psa?

Chcesz kupić sobie psa? A może lepiej jest wziąć jakiegoś ze schroniska? Trzeba jednak wsiąść pod uwagę, że psy w schronisku są zwykle już dorosłe. Można oczywiście znaleźć szczeniaki, ale zdarza się to rzadziej. Co więcej, aby takiego psiaka dostać , trzeba mieć dla niego odpowiednie warunki. Jeśli szukasz dużego psa na wieś, który będzie bronił posesji, to nie będziesz miał możliwości dostać psa ze schroniska, aby uwiązać go na łańcuchu. Musisz mieć odpowiedniej wielkości kojec, budę, a jeśli nie to ogrodzona posesję. Dlatego też, wiele ludzi rezygnuje z przygarnięcia jakiegoś psiaka ze schroniska.
Na mniejsze psy ze schroniska decydują się także osoby, które mieszkają w mieście. Mniejsze rasy nie potrzebują aż tyle miejsca co ich duzi koledzy. Jednak także trzeba je wyprowadzać , czesać i pielęgnować. Każdy pies, bez względu na to, czy mieszka na wsi czy w mieszkaniu w mieście, potrzebuje akcesoriów, które będą na niego czekać w nowym domu. Podstawową rzeczą jest miska. Zwierzak powinien mieć je dwie, jedną na wodą a drugą na pożywienie. Nie kupuj plastikowej miski. Nie nadaje się ona ani dla szczeniaka, ponieważ może ją gryźć i zjeść kawałek, ani też dla dużego psa, ponieważ w szczelinach zbiera się jedzenie, które się psuje. Lepiej jest kupić miskę ze stali nierdzewnej lub ceramiczną. Niezbędna będzie także dobrze dobrana obroża i smycz. Aby jednak psu sprawić trochę przyjemności i dostarczyć rozrywki warto sprawić mu zabawkę.

Zabawka a charakter i wiek psa
Jeśli mamy szczeniaczka, to warto kupić mu smakową kość. Nie przesadzaj jednak z jej wielkością. Piesek będzie szczęśliwy, a co więcej nie będzie miał ochoty na gryzienie kapci i mebli. Takie zabawki, w które może wbić zęby są bardzo ważne, ponieważ przynoszą ulgę psu, któremu wyrastają zęby i swędzą dziąsła. Jeśli zaś pies , którego posiadamy jest duży, to sprawdź jaki ma charakter i na jego podstawie dopasuj zabawkę. Jeśli jest on nieustępliwy i dominujący, warto zastanowić się nas zabawką dla dwojga. Dzięki niej nauczy się uległości. W tym wypadku dobrze sprawdzą się piłki czy ringo do aportowania. Podczas wspólnych zabaw nauczysz psa, że to Ty jesteś przewodnikiem stada i , żeby mógł sobie pobiegać to Ty musisz mu rzucić zabawkę.


A coś dla piesków spokojnych? 
Takie psiaki o spokojnym usposobieniu będą potrzebować czegoś wyjątkowego. Możemy im sprawić np. pluszaka. Kiedy psu będzie potrzeba towarzystwa, to będzie on mógł się co niego przytulać. Zaś psy szalone i wesołe to całkowicie inna bajka. Potrzebują one adrenaliny. Potrzebna jest więc gumowa zabawka z piszczkiem. Rozładuje ona energie psa. Piszczek się nie nudzi i ciągle interesuje zwierzę. Psy bawią się ta zabawką, ponieważ próbują uciszyć dźwięk , który ich denerwuje. A z racji, że im się to nie udaje, to nieźle się przy tym męczą. Dla psów agresywnych zaś, przyda się ę coś co je rozładuje. Najlepiej sprawdzą się gryzaki z liny. 

Powiązane artykuły

Kontakt
E-mail: kontakt@ptob.pl
O nas

Poradnik dla właścicieli psów. Dzięki nam dowiesz się jakie akcesoria dla psa warto zakupić, aby twój pies mógł się prawidłowo rozwijać. Zapraszamy do czytania

Polecamy

Karma Royal canin dla psów i kotów

Sklep zoologiczny

Hundefutter – Zoofast – HundenahrungPienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatos

Dry dog food and wet dog food and other dog accessoriesZoofast - Dyrebutik online