Obroża czy szelki dla szczeniaka? Co wybrać?

Chcesz mieć szczeniaka? Jakiego wybrać? Kupić czy przygarnąć? Jeśli chcemy mieć psa przeznaczonego do specjalnego celu czyli np. do obrony posesji, do zabaw z dzieciakami czy też wystawowego, to musimy kupić , ponieważ rasy psów mają określony wygląd i charakter. Każdy więc może się nadawać do innych czynności. Co do przygarniętych psów, to nie mamy pewności na jakiego pupila wyrośnie. Jeśli jednak chcemy mieć po prostu przyjaciela na czterech łapach, to najlepiej jest pieska przygarnąć. Będzie on wierny, wesoły i kochany.

Zanim jednak psa nabędziemy, musimy mieć pewne akcesoria, które będą dla niego niezbędne. Potrzebował będzie przede wszystkim misek. Konkretnie dwóch. Jedna ma być na jedzenie, a druga na picie. Ważne aby pies miał cały czas wodę w misce. Pamiętaj, aby nie wybierać miski plastikowej. Może szczenię ją pogryźć i uszkodzić sobie dziąsła lub układ pokarmowy. Lepszym wyborem będzie ceramiczna lub ze stali nierdzewnej. Psiak będzie potrzebował także zabawek, które go zajmą i odciągnął od gryzienia mebli. Co jeszcze?

Obroża dla pupila
Szczeniak jest jak małe dziecko, potrzebuje on mnóstwo opieki i uwagi. Jednak niezbędne są także spacery, a do tego potrzebna jest obroża, aby malec nam nie zginął. Ważne aby już od najmłodszych lat przyzwyczajać zwierzę do obroży, aby później jej nie próbowało ściągać. Maluch na takiej obroży chodzi się nie tylko chodzić na smyczy, ale także możemy wpoić mu podstawowe komendy. Pamiętaj, aby nie wybierać obroży na podstawie naszych upodobań estetycznych, ale zdecydować się na taką, która będzie wygodna dla psa. Powinna być wykonana z miękkiego i niesztywnego materiału. Te skóropodobne nie są dobrym wyborem, ponieważ szczeniak będzie chciał je gryźć. Nie powinno się także małym psom zakładać obroży ciężkich z elementami metalowymi jak np. nity oraz ozdoby typu ćwieki. Zwierzak i tak będzie chciał zdjąć nawet te lekką obrożę, a co dopiero ciężką.

A może szelki?
Szeli stworzone są dla psów pociągowych. Dzięki nim ciągnięcie zaprzęgu miało być łatwiejsze. Dlatego też, wielu osobom może się wydawać , że szelki to najlepsza rzecz dla psa. Ale czy na pewno? Szeki są w większości tak produkowane, że mogą wpływać niekorzystnie na kształtowanie się kości, jeśli używaniu towarzysza mocna pociągnięcia lub paski zbyt uciskają. Jeśli zamierzamy psa prezentować na wystawach, to konsekwencje mogą być przykre. Jeśli koniecznie chcemy szelki, to lepiej jest wybrać te, które są zakładane przez głowę i zapinane z boku tułowia. Są one bezpieczne dla szczeniaka. 

Powiązane artykuły

Kontakt
E-mail: kontakt@ptob.pl
O nas

Poradnik dla właścicieli psów. Dzięki nam dowiesz się jakie akcesoria dla psa warto zakupić, aby twój pies mógł się prawidłowo rozwijać. Zapraszamy do czytania

Polecamy

Karma Royal canin dla psów i kotów

Sklep zoologiczny

Hundefutter – Zoofast – HundenahrungPienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatos

Dry dog food and wet dog food and other dog accessoriesZoofast - Dyrebutik online