Jak oduczyć psa gryzienia?

Jeśli masz psa, to na pewno zmagasz się z niektórymi cechami jego charakteru. Jedne są nadpobudliwe, inne szalone, zaś jeszcze inne całkowicie spokojne co sprawia, że zastanawiamy się czy nie są aby chore. Niekiedy, nie mamy wpływu na to, jak ukształtuje się charakter naszego psa, ponieważ pewne cechy są przypisane do określonych ras. Są jednak rzeczy nad którymi możemy panować. Ważne jest, aby zacząć tresować psa, już wtedy kiedy będzie młody, najlepsze efekty szkolenia są do roku. Później już charakter i osobowość psa są ukształtowane i ciężko cokolwiek zmienić.

Dlatego tresurę należy zacząć jak najwcześniej. Będą nam do tego potrzebne akcesoria, które cały proces ułatwią. Rzeczą podstawową jest obroża, powinna być dobrana do wielkości psa oraz rodzaju sierści, aby jej nie ścierała i nie plątała. Kolejnym akcesoriom jest smycz. Także powinniśmy ją odpowiednio dobrać. Dla małego psa wybieramy wąską , a dla dużego szeroką. Najlepiej wybrać te nylonową. Bardzo ważne są także zabawi dla psa. Uczą one cierpliwości – szczególnie te behawioralne, a te dla dwojga jak piłka do aportowania – uległości. Ważne także aby uczyć psa manier i oduczać gryzienia.

Podgryzione meble – jak zapobiegać?
Dość często możemy się spotkać z sytuacją, że pies podgryza meble, kapcie oraz inne rzeczy, które tylko są w obrębie jego wzroku. Jeśli zauważysz, że Twój psiak także tak robi, to przyłapaniu go, klaśnij w ręce, żeby zwrócić jego uwagę. Zamiast mebli, daj mu go gryzienia zabawkę i rób tak za każdym razem, jak go przyłapiesz na gorącym uczynku.
Jeśli to nie działa lub też chcesz zabezpieczyć meble przed zębami zwierzęcia, to kup spray, który zniechęca psa do gryzienia. Są one wykonane z naturalnych składników i nie szkodzą psu, ale mają nieprzyjemny dla niego zapach. Pryskaj te miejsca, które pupil gryzie. Wiadomo, że spray po pewnym czasie wyparuje, ale zanim zdąży to zrobić , to mebel już się psu znudzi. Pamiętaj, aby w zastępstwo za nowego buta nie dawać psy starego do gryzienia. Nie będzie on odróżniał tych starych od nowych, wiec będzie gryzł i te i tamte. Pamiętaj także , że pies co jakiś czas się znudzi zabawka i warto mu je co jakiś czas zmieniać. Dobrym sposobem na zajecie psa jest kupienie mu zabawki, która wymaga trochę myślenia. Takie są np. zabawki , które możemy wypełnić smakołykami, a pupil musi je stamtąd wydobyć. Co więcej tak szybko się nie znudzą , ponieważ maluch będzie wiedział, że zawsze jest w nich coś smacznego. 

Powiązane artykuły

Kontakt
E-mail: kontakt@ptob.pl
O nas

Poradnik dla właścicieli psów. Dzięki nam dowiesz się jakie akcesoria dla psa warto zakupić, aby twój pies mógł się prawidłowo rozwijać. Zapraszamy do czytania

Polecamy

Karma Royal canin dla psów i kotów

Sklep zoologiczny

Hundefutter – Zoofast – HundenahrungPienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatos

Dry dog food and wet dog food and other dog accessoriesZoofast - Dyrebutik online