Jak dobierać kości dla psa?

Masz psa? Jeśli nie, to warto sprawić sobie takiego czteronożnego przyjaciela. Zanim jednak swojego pupila nabędziesz, zastanów się czy ma być on rasy dużej czy małej oraz jakiego charakteru oczekujesz. Rasy psów, mają określone charaktery, nie oznacza to, że nie ma wyjątków. Równie dobrze może trafić się groźny golden retriever, które z reguły są łagodne, jak i doberman kochający Przytulanki i głaskanie, a także zabawę z dziećmi. Bardzo duży wpływ na to, jaki będzie pies ma to jak sami go wychowamy. Jeśli będzie on nie tylko szkolony, ale także kochany, głaskany i nagradzany za dobre zachowania, to będzie wspaniałym towarzyszem. Jeśli zaś będzie karcony i bity, to będziemy mieć agresywną bestię, która nie będzie nikomu ufać. Jeśli zaś naszego psiaka będziemy dobrze traktować, to tym samym się nam odwdzięczy.

Jedna oprócz wiedzy na temat wychowania psa, musimy posiadać także tą, która pozwoli nam dobrze bilansować zwierzakowi posiłku, aby cieszył się nienagannym zdrowiem. Szczególnie zastanowić się trzeba nad popularnymi kości da naszych upili. Jakie wybrać? Kupić prawdziwą czy sztuczną kość? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na nękające cię pytania.

Jaka kość?
Zastanawiasz się na pewno czy dobrze jest dawać psu kość surową czy też ją najpierw ugotować. Dawaj psiakowi surowe, gotowanie ich nie jest dobrym pomysłem, ponieważ , nie działają one dobrze na układ pokarmowy naszego psa. Takie skutki po ugotowanych kościach mogą być dość poważne. Podawanie kości psu często nie jest wskazane i może nie wyjść mu to na zdrowie.

Powinniśmy przemyśleć także rozmiar kości. Powinna ona mieć taką wielkość, żeby pies nie mógł całej wsadzić do pyska. Dzięki temu jej nie połknie, co jest bardzo niebezpieczne. Pamiętaj, aby nie dawać psu uszkodzonych kości. Będą się one kruszyć za bardzo i pokaleczą one pysk zwierzaka. Kawałki mogą także utknąć w przewodzie pokarmowym zwierzaka. W takim wypadku, konieczne będą wizyty u weterynarza, które nie są przyjemne ani dla właściciela ani dla pupila.

Żucie kości
Jak długo nasz pupil powinien żuć taką kość? Wszystko zależy od tego, czy mu smakuje oraz czy jest ona surowa czy sztuczna. Według standardów pies taką kość może żuć prze dwa dni i nie dłużej. Po tym czasie lepiej jest ją wyrzucić. Jeśli tego nie zrobimy, to mogą pojawić się kłopoty u psa z trawieniem oraz szczęką. Jeśli nasz pies ma problem z uzębieniem, to lepiej, aby nie jadł on kości twardych. Lepszym pomysłem jest zapewnienie mu kości gumowej lub zabawki. 

Powiązane artykuły

Kontakt
E-mail: kontakt@ptob.pl
O nas

Poradnik dla właścicieli psów. Dzięki nam dowiesz się jakie akcesoria dla psa warto zakupić, aby twój pies mógł się prawidłowo rozwijać. Zapraszamy do czytania

Polecamy

Karma Royal canin dla psów i kotów

Sklep zoologiczny

Hundefutter – Zoofast – HundenahrungPienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatos

Dry dog food and wet dog food and other dog accessoriesZoofast - Dyrebutik online