Rodzaje ubranek dla psów

Masz psa? Jeśli tak, to na pewno jesteś wielbicielem zwierząt i kochasz swojego pupila. To czy jest on duży czy mały oraz spokojny czy rozbrykany zależy nie tylko od charakteru, ale także tego, jak traktujemy naszego pupila. Rozbrykane i szalone są zwykle te pieski, które mieszkają na wsi. Ich brak pohamowania w radości wynika z tego, że zwykle takie psy siedzą na łańcuchu lub też w kojcu. Kiedy więc zostają wypuszczone, to skaczą po wszystkich z radości. Takie psy zwykle są większe, ponieważ używana się ich do obrony posesji. Bardzo rzadko zdarza się, że psy są trzymane w domu na wsi.
Spokojne i opanowane są bardzo często psy, które mieszkają w mieście. One także się cieszą, ale nie wykazują aż tak potężnej dawki emocji, ponieważ są przyzwyczajone do spania na kanapie czy w swoim legowisku i nie siedzą uwiązane na łańcuchu. Bardzo często, ludzie, którzy biorą szczenię do mieszkania, dbają o to, aby uczyło się spokoju i myślenia poprzez np. zabawki behawioralne. Dzięki temu pies się wycisza i zaczyna używać nosa, języka i przednich łap do zabawy zamiast zębów. Oducza on się także gryzienia kapci i mebli.

Jakie ubranko dla psa
Są jednak tacy właściciele psów, którzy uwielbiają o nie dbać i zapewniać im nawet ubranka kiedy chcą wyjść z psem na spacer podczas zimna. Ubierane są zwykle psy mniejsze, które nie mają nic przeciwko takim praktykom. Psa o dużych gabarytach ciężko byłoby ubrać w cokolwiek, więc takie pomysły są porzucane. Ubranka u psów służą nie tylko ładnej prezencji pupila, ale także jego zdrowiu. Pies, który jest przyczajony do przebywania w domu, może się przeziębić, jeśli wyjdziemy z nim na spacer w mroźny dzień, a jak wiadomo wyprowadzać trzeba. Dzięki stosowaniu ubranek, które utrzymują ciepło, unikniemy wizyt u weterynarza oraz stresu zwierzęcia z tym związanego. Jakie ubranka mamy do wyboru?
Rzeczą podstawową dla psiaka jest kurtka. Będzie go ona chronić nie tylko przed zimnem, ale także deszczem czy wiatrem. Powinna być ona w miarę elastyczna i nie blokować ruchów psa. Następna rzeczą jest sweterek. Przyda się w chłodniejsze ale suche dni. Wykonany powinien być on z delikatnej, ale równocześnie elastycznej tkaniny. Na mroźne dni przydadzą się także ochraniacze na łapki, aby pies nie chodził po zimnym podłożu. Nowoczesnym i ciekawym rozwiązaniem dla posiadaczy suczek są , majtki, które zakłada się podczas cieczki. 

Powiązane artykuły

Kontakt
E-mail: kontakt@ptob.pl
O nas

Poradnik dla właścicieli psów. Dzięki nam dowiesz się jakie akcesoria dla psa warto zakupić, aby twój pies mógł się prawidłowo rozwijać. Zapraszamy do czytania

Polecamy

Karma Royal canin dla psów i kotów

Sklep zoologiczny

Hundefutter – Zoofast – HundenahrungPienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatos

Dry dog food and wet dog food and other dog accessoriesZoofast - Dyrebutik online