Przydatne akcesoria do tresury psa

Chcesz mieć psa? W takim razie musisz się zastanowić jakiej ma on być rasy. Wszystko jednak zależy od tego, do jakiej rasy masz warunki. Są takie psy, które lubią leniuchować, ale są także takie, które potrzebują naprawdę dużej dawki ruchu. Pies musi mieć także miejsce do zabawy i spania. Jeśli mieszkasz na wsi, to na dużego pupila możesz sobie pozwolić, ponieważ mając swój dom , posiadamy także ogród, na którym pies może biegać. Zwykle jednak zwierzaki siedzą w kojcach lub są uwiązane na łańcuchu, ponieważ nie mogą biegać cały czas. Psy na wsi są stosowane do obrony posesji, dlatego też zwykle te większe osobniki mają w takich miejscach powodzenie. Zdarzają się także te mniejsze, wszystko zależy od preferencji właściciela.

W mieście najczęściej mamy do czynienia z psami mniejszych ras. Są to zwykle yorki lub maltańczyki. Takie maluszki są nie tylko łatwiejsze w opiece, ale także nie zajmują tyle miejsca co duże psy. Robią także mniej bałaganu i nie dostaną do przedmiotów położonych wyżej. Co więcej robią nieco mniej hałasu od swoich dużych kolegów. Jednak bez względu na to, na jakiego psa się zdecydujemy, chcemy, aby był on posłuszny, reagował na komendy i ładnie chodził na smyczy. Dlatego też musimy do tego nauczyć. Będą do tego potrzebne akcesoria, które tresurę ułatwią. Jakie to? Dowiesz się poniżej.

Tresura psa
Jedną z umiejętności jakie pies powinien nabyć jest chodzenie przy nodze. Jednak u psa takową umiejętność trzeba wytrenować. Jak to zrobić? Przede wszystkim zaopatrzyć się w smycz i obrożę. Będą to konieczne sprzęty. W sklepie zoologicznym możemy znaleźć nie tylko zwykłe obroże , ale także te elektryczne. Są one wyposażone w systemy, które wysyłają impulsy , dźwięki lub wibracje, które ostrzegają psa o tym, że zrobił coś źle. Dzięki temu, mamy możliwość zwrócenie uwagi psa, kiedy ucieknie czymś przerażony lub będzie zamierzał to robić. Musisz jednak impulsy połączyć z komendami głosowymi, aby pies wiedział co która oznacza.
Właściciele psów bardzo często mają problem z niszczeniem mebli przez psa, kiedy zostaje on sam w domu. Aby tego upił nie robił, można zająć go czymś innym jak np. zabawki. Największą radość sprawią te, które są wypełnione smakołykami, a pies musi je wydobyć ze środka. Musimy także zadbać o to, aby nasz pies umiał podstawowe polecenia i je rozumiał. Jednak jeśli czegokolwiek chcemy go nauczyć to musimy być konsekwentni i nagradzać pupila przekąskami tylko za zadanie, które wykona w całości. Przydarzą Ci się także akcesoria do nauki aportowania jak gumowe kulki, ringo czy twister latający. 

Powiązane artykuły

Kontakt
E-mail: kontakt@ptob.pl
O nas

Poradnik dla właścicieli psów. Dzięki nam dowiesz się jakie akcesoria dla psa warto zakupić, aby twój pies mógł się prawidłowo rozwijać. Zapraszamy do czytania

Polecamy

Karma Royal canin dla psów i kotów

Sklep zoologiczny

Hundefutter – Zoofast – HundenahrungPienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatos

Dry dog food and wet dog food and other dog accessoriesZoofast - Dyrebutik online