Szczotki i grzebienie dla psów

Chcesz mieć własnego małego przyjaciela na czterech nogach? Jeśli tak, to na pewno zastanawiasz się na jakiego się zdecydować. Do wyboru jest mnóstwo ras od tych małych z krótka sierścią aż do tych największych i kudłatych. To jakiego psa wybierzemy, powinno zależeć od tego, jakie warunki możemy mu zapewnić. Jeśli mieszkamy na wsi, to możemy sobie pozwolić na dużego pas. Może on mieszkać na dworze. Zwykle psy na wsi są po to, aby bronić posesji przed złodziejami i włamywaczami. Taki pies ma zwykle swoja zagrodę czyli kojec oraz budę , która powinna być ocieplona, by psu nie było zimno. W lecie powinniśmy zapewnić mu zacienione miejsce, aby mógł zaznać trochę chłodu.

Jeśli mieszkasz na wsi, to lepiej jest mieć pieska małej rasy. Dzięki niewielkim gabarytom, będzie on doskonałym pupilem, który nie będzie brudził, robił dużego bałaganu i zajmował dużo miejsca. Zwykle do miasta wybierane są takie psy jak maltańczyk czy york. Są to małe psy, które zwykle odwiedzają psich fryzjerów, mają własne ubranka i ozdoby do włosów. Jednak każdy pies, potrzebuje także akcesoriów do pielęgnacji, które zapewnia mu piękną i błyszcząca sierść. Chodzi tu nie tylko o szampony i odżywki, ale także szczotki i grzebienie. Jakie wybrać, aby nasz pupil cieszył się zdrowym włosiem?
Grzebienie – są one doskonale dla doświadczonych właścicieli, którzy wiedza jak ich używać na swoim pupilu. Dzięki nim nie tylko możemy ładnie rozczesać sierść, ale także pozbyć się martwych włosów, które na pewno walałyby się po naszym mieszkaniu. Rozstaw zębów grzebienie wybieramy w zależności od tego, jak grubą i długą sierść ma nasz pupil. Grzebienie plastikowe, mogą sierść elektryzować. Lepszą alternatywa są metalowe, ale trzeba zwrócić uwagę czy zęby są gładkie i nie będą niszczyć sierści.

Szczotki – w przypadku rozczesywania sierści, nie sprawdzają się zbyt dobrze, ale świetnie dają radę w przypadku usuwania martwego włosia oraz masażu skóry. Do wyboru mamy kilka rodzajów szczotek, jakie możemy znaleźć w sklepach zoologicznych czy w sieci. Te, które posiadają igły, nie radzą sobie dobrze z dużymi kołtunami, ale z tymi mniejszymi sobie poradzą. Profesjonalni hodowcy używają szczotek z włosia, ponieważ dobrze unoszą one sierść zwierzęcia. Do wyboru mamy także szczotkę pudlówkę, która doskonale radzi sobie z sierścią w czasie linienia oraz szczotki z plastikowymi ząbkami. 

Powiązane artykuły

Kontakt
E-mail: kontakt@ptob.pl
O nas

Poradnik dla właścicieli psów. Dzięki nam dowiesz się jakie akcesoria dla psa warto zakupić, aby twój pies mógł się prawidłowo rozwijać. Zapraszamy do czytania

Polecamy

Karma Royal canin dla psów i kotów

Sklep zoologiczny

Hundefutter – Zoofast – HundenahrungPienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatos

Dry dog food and wet dog food and other dog accessoriesZoofast - Dyrebutik online