Szelki i kagańce dla psa

Chcesz mieć psa? A może już masz? Jeśli tak, to na pewno go kochasz. Większość ludzi decyduje się na psy, ponieważ lubi towarzystwo zwierząt. Taki pupil jest nie tylko kochany i wierny, ale także wdzięczny i chroni członków rodziny wśród których mieszka. Są jednak także tacy ludzie, którzy psów nie kochają , a posiadają je po to, aby broniły posesji. Nie są one kochane, głaskane, ale karcone i bite. Takki pies na początku jest smutny, a z czasem staje się agresywny. Jest to bardzo zły sposób na wychowanie psa, ponieważ takie zwierzę nie będzie mogło później nikomu zaufać i każdego człowieka będzie gryźć. W zależności od tego jak będziemy ratować psa, odwdzięczy się na, za to i dotyczy to nie tylko dobrego, ale także złego traktowania.
Posiadając psa, musimy mieć także kilka akcesoriów dla niego. Przede wszystkim na początku należy zadbać o to, aby pies miał miskę najedzenie i na picie. Nie powinna być ona plastikowa, ponieważ plastik jest materiałem nietrwałym i pies może miskę gryźć lub zniszczyć. Lepiej jest zdecydować się na ceramiczną lub wykonaną ze stali nierdzewnej. Potrzebna będzie także obroża – najlepiej regulowana, aby można było dopasować do szyi psa oraz smycz. Do tego postaraj się także o zabawki – najlepiej behawioralne. Jeśli mieszkamy w mieście, to ważnym elementem jest także kaganiec. Jest on potrzebny szczególnie dla psów o dużych gabarytach, których w razie czego nie potrafilibyśmy utrzymać. Możesz także kupić psu szelki. Jakie szelki i kaganiec wybrać?

Szelki dla psa
Wchodząc do sklepu znajdziemy różne rodzaje szelek dla psów. Jeśli nasz zwierzak lubi wyrywać się i ciągnąć za smycz, to możemy kupić mu szelki treningowe. Znajduje się przy nich zapinanie z przodu. Jeśli psiak zacznie ciągnąć, to obróci się w przeciwnym kierunku. Na pewno po kilku próbach sam zobaczy , że uniemożliwia mu to podążanie w kierunku w którym chciał iść. Możemy także zdecydować się na szelki samochodowe, które ułatwiają transport zwierzęcia, szelki spacerowe jak np. ROGZ Szelki 16mm / regulowany rozmiar (rozmiar M) SSJ11  i norweskie. Podstawowe szelki są zbudowane z dwóch pętli jak np. ROGZ Szelki 20mm / regulowany rozmiar (rozmiar L) Beach Bum SJ03 dostępne na stronie krakvet.pl
Jak kupować szelki? Powinny być lekkie i wygodne, a także idealnie dopasowane do psa. Nie przesadzajmy jednak, aby nie były za ciasne. Najlepiej, zabierz psa ze sobą do sklepu lub dokładnie go zmierz.

Kaganiec dla psa
Jeśli chodzi o kagańce to wybór także jest spory. Musimy wybrać takim w jakim naszemu psu będzie wygodnie, będzie mógł pić wodę, ziajać i wziąć przekąskę, ale nie będzie w wstanie ugryźć nikogo. Do wyboru mamy weterynaryjne kagańce, jak np. CHABA Kaganiec ortalionowy, ale nie nadają się na co dzień dla psa. Są także kagańce koszykowe metalowe, plastikowe lub z podwójnym dnem. Spotkamy się także z zabudowanymi, fizjologicznymi oraz skórzanymi. Skórzane znajdziemy na stronie krakvet typu np. CHABA Kaganiec skórzany dla dobermana czy owczarka kaukaskiego, pudla, jamnika, oraz innych ras. Nie będziesz więc musiał mierzyć pyska swojego psa, ponieważ każdy jest dostosowany do rasy psa. 

Powiązane artykuły

Kontakt
E-mail: kontakt@ptob.pl
O nas

Poradnik dla właścicieli psów. Dzięki nam dowiesz się jakie akcesoria dla psa warto zakupić, aby twój pies mógł się prawidłowo rozwijać. Zapraszamy do czytania

Polecamy

Karma Royal canin dla psów i kotów

Sklep zoologiczny

Hundefutter – Zoofast – HundenahrungPienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatos

Dry dog food and wet dog food and other dog accessoriesZoofast - Dyrebutik online