Obroża dla psa – jaką wybrać?

Masz psa? A może zamierzasz sobie dopiero go sprawić? Na jakiego psa się zdecydować? Zwykle zastanawiamy się nad tym, czy wziąć psa od znajomego czy kupić. Jeśli chodzi o kupno, to bardzo często są to psy z rodowodami, który w większości nie jest potrzebny, bo szukamy towarzysza, a nie psa na wystawy. Nie poleca się nabywać psa dorosłego. Możemy mieć z nim problem, ponieważ takie zwierzę nie jest się w stanie już tak przyzwyczaić a i my nie będziemy mieć takiego zaufania do pupila, ponieważ go nie znamy.

Znacznie lepszym wyjściem jest wzięcie psa ze schroniska, ale szczenięcia. Kiedy zaczyna się okres małych piesków czyli na wiosnę, mnóstwo ludzi podrzuca szczeniaki pod schroniska. Takie pieski będą musiały tam dorastać, a wiadomo, że żaden opiekun nie da rady zapewnić miłości każdemu ze zwierząt. Dlatego warto dać dom takiemu szczeniaczkowi. Będzie on nam wdzięczny do końca życia, że go przygarnęliśmy. Jednak bez względu na to czy zdecydujemy się na dorosłego czy małego to musimy zapewnić mu odpowiednie sprzęty. Zaczynamy od miski na jedzenie i wodę, obroży, smyczy i zabawek. Miska powinna być ceramiczna albo ze stali nierdzewnej, ponieważ plastik jest nietrwały i mały pies może taką miskę gryźć , a duży zniszczyć. A co z obrożą? Tu jest już nieco trudniejszy wybór.

Co kupić?
Zanim podejdziemy do kasy zdecydowani z nabytkiem musimy zwrócić przy obroży na kilka szczegółów. Bardzo ważnym aspektem jest obwód obroży. Nie powinna ona być ani za ciasna ani za luźna. Pies nie może zdjąć jej przez głowę. Jeśli wsadzimy dwa palce pomiędzy obroże a szyje psa, to obroża powinna do nich przylegać, wtedy ma odpowiedni rozmiar. W przypadku obroży półzaciskowych, powinny one być luźniej zapięte. To samo tyczy się zaciskowych. Obroże wkładane przez głowę powinny być szersze i łatwo wchodzić prze głowę, a na szyi luźno leżeć, dopasowane powinny być dopiero po zaciśnięciu.

Podczas kupna zwróć także na szerokość obroży. Nie powinna być zbyt szeroka, ani też zbyt wąska. Aby wybrać najlepszą, zmierz na psie kilka modeli, a sam będziesz wiedział jaką wybrać. Nie zapominaj także o materiale z jakiego jest obroża wykonana. Nie wybierajmy takiej z ostrym podszyciem, ponieważ sierść może się pod nią wycierać. Lepiej jest wybrać taką z podszyciem z polaru, ekoskóry, filcu czy siateczki. Do wyboru w sklepach mamy obroże zapinane na klamrę, obroże półzaciskowe, obroże zaciskowe, odblaskowe oraz połączone ze smyczą. 

Powiązane artykuły

Kontakt
E-mail: kontakt@ptob.pl
O nas

Poradnik dla właścicieli psów. Dzięki nam dowiesz się jakie akcesoria dla psa warto zakupić, aby twój pies mógł się prawidłowo rozwijać. Zapraszamy do czytania

Polecamy

Karma Royal canin dla psów i kotów

Sklep zoologiczny

Hundefutter – Zoofast – HundenahrungPienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatos

Dry dog food and wet dog food and other dog accessoriesZoofast - Dyrebutik online