Top 6 zabawek dla psa

Wiemy , że każdy kto chce mieć psa, musi co niego wiedzieć o jego opiece. Wszytko jednak niekiedy zależy od tego, na jaką rasę się zdecydujemy. Każda może mieć inne preferencje. Jeśli chcesz sprawić sobie czworonożnego przyjaciela, to musisz się zdecydować na to, czy ma być on mały czy duży oraz wziąć pod uwagę to, jakie możesz mu zapewnić warunki. Na pewno wiesz, że każdy pies ma inne wymagania.

Mały czy duży pies?
Jeśli mieszkasz w mieście, to lepiej jest się zdecydować na psa o małych gabarytach. Zwykle w mieszkaniu nie ma miejsca na dużego psa. Mały pupil potrzebuje , mniej miejsca, a co więcej robi mniej szkód, ponieważ nie dostanie wszędzie. Duże psy wymagają także większej dawki ruchu i lubią się bawić, co może być kłopotliwe na małej powierzchni.
Jeśli chodzi o duże psy, to pozwolić na nie może sobie ta osoba, która ma dom na wsi, tam pies może mieszkać na zewnątrz, mieć swoją budę i cały ogród do biegania. Co więcej, nie podgryzie mebli, ponieważ zwykle taki pupil nie jest wpuszczany do domu , gdyż nie jest nauczony zachowywania się.

Co kupić psu do zabawy?
Bez względu na to, jakiej wielkości psa mamy, warto zapewnić mu odpowiednie zabawki. Pomogą one nie tylko w zabawie ze zwierzęciem, ale także zajmą pupila, kiedy nas nie będzie w domu czy mieszkaniu. Trzeba jednak znaleźć takie zabawki, które psa zainteresują. Doskonale do tego nadadzą się kule gumowe. Możesz znaleźć ich bardzo wiele rodzajów. Niekiedy do takiej zabawki, możesz także powkładać smakołyki, aby pies się nie znudził.

Doskonałym sposobem na odciągnięcie uwag psa od mebli i kapci jest kupienie mu smakowej kości. Możemy znaleźć ich przeróżne rozmiary i smaki. Zaś dla średnich i dużych psów sprawdzi się piłka ze sznurka z pętelką. Bardzo lubią one przeciąganie z właścicielem, a dodatkowo może on zabawkę aportować. W sklepach zoologicznych możesz też znaleźć zabawki w których możesz poukrywać dla psa przysmaki. Taka zabawkę pupil będzie lizał i wyciągał ze środka smakowitości. Jest to także dobry sposób na karmienie psa, ponieważ będzie on jadł wolniej. Możesz także sprawić swojemu psu zabawkę z piszczkiem. Są one zwykle wykonane z winylu lub gumy i trwałe. Zabawką , która jest stworzona do przeciągania jest sznur pleciony. Najbardziej je luba duże psy. 

Powiązane artykuły

Kontakt
E-mail: kontakt@ptob.pl
O nas

Poradnik dla właścicieli psów. Dzięki nam dowiesz się jakie akcesoria dla psa warto zakupić, aby twój pies mógł się prawidłowo rozwijać. Zapraszamy do czytania

Polecamy

Karma Royal canin dla psów i kotów

Sklep zoologiczny

Hundefutter – Zoofast – HundenahrungPienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatos

Dry dog food and wet dog food and other dog accessoriesZoofast - Dyrebutik online