Miska dla psa, jaka dla szczeniaka, a jaka dla dorosłego psa?

Chcesz mieć pupila? W takim razie musisz wiedzieć czego taki psiak wymaga. Jeśli Jeszcze nigdy nie miałeś zwierzaka, to czas nauczyć się opieki nad nim. Pies, to doskonały sposób na obudzenie instynktów opiekuńczych w człowieku. Taka osoba nie tylko zajmuje się takim psiakiem, szczególnie jeśli jest mały, ale także go kocha i się do niego przyzwyczaja. Psy są bardzo energiczne, pozytywne i niekiedy szalone. Wprowadzają do domu czy mieszkania pozytywna energię oraz uwielbiają bawić się nie tylko z właścicielami, ale także z ich dziećmi. Jeśli chcesz wziąć szczeniaka, to pamiętaj o tym, aby kupić mu niezbędna akcesoria, które pozwolą mu na wygodną egzystencję.
A co jeśli wolimy dużego psa? Wszystko zależy od preferencji, ale biorąc od kogoś dorosłego psa, musimy być przygotowani na nieco więcej pracy. Ciężko jest nauczyć dobrych manier już dorosłego osobnika. Najlepiej tresować psy, które jeszcze nie osiągnęły roku. Jeśli jednak mamy możliwość zabrania jakiegoś smutnego psiaka ze schroniska, to jak najbardziej możemy się na zdecydować. Taki pies będzie wdzięczny i wierny do końca życia, kiedy dostanie dom i miłość, której za dużo nie miał mieszkając w schronisku.

Miska dla szczenięcia
Bez względu na to, na jakiego psa się zdecydujemy, musimy zapewnić mu podstawowe akcesoria. Najważniejszym z nich jest miska, ponieważ pies będzie z niej jadł. Jaka miskę kupić szczeniakowi? Wybór ten nie wydaje się trudny. Weź jednak pod uwagę to, że psy rosną bardzo szybko szczególnie w pierwszych tygodniach życia. Oznacza to, że będzie potrzebna za niedługo kolejna miska. Dlatego tez, powinniśmy dobrać średniej lekkości misję, która posłuży pupilowi dłużej. W tym przypadku dużą role gra materiał z jakiego miska jest wykonana. Miski plastikowe są najbardziej popularne, ponieważ są łatwo dostępne, tanie i kolorowe. Jednak dla szczeniaka one się nie nadają. Wiemy, że szczeniaki uwielbiają gryźć, tak więc miska także może zostać potraktowana małymi ząbkami i malec może niechcący odgryźć kawałek. Takie ostre kawałki uszkodzić mogą układ pokarmowy malucha.

Miska dla starszaka
To samo tyczy się dużego psa, plastik nie jest dobrym wyborem. Wiadomo, że dorosły pies nie będzie gryzł miski, ponieważ już go to nie bawi i wie, że w niej dostaje jedzenie. Takie jednak miski z plastiku są mało trwałe . Co więcej mają one sporo szczelin, w których lubi się gromadzić jedzenie. Mogą one szkodzić psu. Dlatego , znacznie lepszym wyborem jest zdecydowanie się na miskę ceramiczną lub ze stali nierdzewnej.
Rozmiar dobieramy w zależności od tego jak dużego psa mamy. Co więcej jeśli wychodzimy z domu na kilka godzin warto zapewnić psu większą miskę z wodą. Dobrym pomysłem jest także zainwestowanie w miskę z podwyższeniem. Dzięki temu, nawet jak psiak będzie rósł, to będziemy mogli umieszczać wyżej miskę. Dla małych psów ma to niewielkie znaczenie, ale w przypadku tych dużych jest to znacznie wygodniejsze. 

Powiązane artykuły

Kontakt
E-mail: kontakt@ptob.pl
O nas

Poradnik dla właścicieli psów. Dzięki nam dowiesz się jakie akcesoria dla psa warto zakupić, aby twój pies mógł się prawidłowo rozwijać. Zapraszamy do czytania

Polecamy

Karma Royal canin dla psów i kotów

Sklep zoologiczny

Hundefutter – Zoofast – HundenahrungPienso húmedo y seco para gatos. Accesorios para gatos

Dry dog food and wet dog food and other dog accessoriesZoofast - Dyrebutik online